12 312 53 28  •  [email protected] •  

Logo UTW APS Uniwersytet Trzeciego Wieku Kraków Online

nasza oferta - zajęć online dla seniorów

W jaki sposób odbywają się zajęcia online?

wykłady, warsztaty oraz zajęcia z angielskiego lub hiszpańskiego i gimnastyczne

Na tej stronie zobaczysz dlaczego warto się do nas zapisać!

Co możesz znaleźć na tej stronie?

UTW APS to największy Uniwersytet Trzeciego Wieku prowadzony w pełni Online. Mogą zapisać się do nas Polacy z całego świata! Oferujemy ciekawe wykłady i warsztaty oraz zajęcia dodatkowe takie jak angielskie z native speakerem oraz gimnastykę z rehabilitantem.
Aby zostać naszym słuchaczem wystarczy wypełnić formularz na stronie „Zapisy” i opłacić czesne 100 zł za semestr.
Poniżej zobaczysz naszą dokładną ofertę. Zachęcamy do zapisu!

Wykłady

w cenie czesnego

W każdy czwartek o godzinie 17:00 odbywa się ciekawy wykład. Za każdym razem jest on z innej dziedziny oraz prowadzony przez innego wykładowcę. Prowadzący zajęcia, dzięki zajęciom online, są z całego kraju!

Po lewej można zobaczyć jak wygląda przykładowy wykład.

Na środku jest prezentacja, w prawym górym rogu widać wykładowcę a poniżej znajduję się czat gdzie słuchacze zadają pytania.

Zajęcia językowe

dodatkowo płatne

Zajęcia odbywają się w małych grupach z jeden lektorem, dzięki czemu tempo jest dostosowane pod ciebie. Odkryjesz swoje możliwości, poznasz nowe osoby oraz rozwiniesz swoje umiejętności. Nauka nowego języka to także dobry trening dla mózgu. 

Wszystkie nagrania oraz materiały do nauki są dostępne przez cały semestr do użytku.

Hiszpański z lektorem

Hiszpański z profesjonalną lektorką w UTW APS to nowość. Są to świetne zajęcia dla poczatkujących. Wybierasz się na wakacje do słonecznej Hiszpanii? Lub może szukasz nowych doświadczeń? Te zajęcia są dla Ciebie! Nawet jeśli nie zamierzasz na stałe wyjeżdżać z Polski, nauka hiszpańskiego jest świetnym wyborem ponieważ pomaga Ci ćwiczyć umysł. Język hiszpański jest przeważnie wymieniany, jako jeden z łatwiejszych do opanowania.

hiszpanski utwaps UTW APS

angielski z native speakerem

Angielski z native speakerem są to świetne zajęcia z profesjonalnym lektorem. W UTW APS mamy dwie grupy zawansowania: poczatkujących oraz średnio-zawansowanych seniorów. Język angielski jest jednym z łatwiejszych języków do opanowania. Znajomość języka angielskiego ułatwi komunikowanie się i poruszanie podczas wyjazdów zagranicznych. Będziesz mógł czytać gazety, książki i inne materiały obcojęzyczne

ANG BEZNAPIU UTW APS

NIEMIECKI Z LEKTOREM

Niemiecki dla początkujących w UTW APS to świetne zajęcia dla osób, które chcą nauczyć się podstaw języka aby porozumieć się np. na wakacjach. Język niemiecki jest jednym z oficjalnych języków urzędowych UE obok angielskiego i francuskiego. Jest trudny, jeżeli nie uczy się go ze zrozumieniem i nie szuka schematów. U nas dzięki naszemu lektorowi nauczysz się Niemieckiego szybko i przyjemnie.

niemiecki UTW APS

Warsztaty

w cenie czesnego

Każde warsztaty to wyjątkowe wydarzenie w naszym UTW! Organizowane są zazwyczaj we wtorki lub środy około 2 razy w miesiącu.
Podczas warsztatów wszyscy słuchacze mogą włączyć kamery i mikrofony i dyskutować, zadawać pytania i reagować!
Warsztaty mogą też być interaktywne np. z szkolenia z obsługi komputera/smartfonu co kończy się uzyskaniem specjalnego certyfikatu.
W naszej ofercie posiadamy też warsztaty we współpracy z innymi firmami, m.i.n z florystki, obsługi komuterów, zdrowia.

Po lewej pokazujemy jak wyglądały warsztaty origami.

Zrzut ekranu 2021 11 4 o 15.33.51 censored UTW APS

Zajęcia komputerowe

w cenie czesnego

pexels oleg magni 2058128 UTW APS

Oferujemy także zajęcia komputerowe! Podczas zajęć można nauczyć się m.i.n obsługi aplikacji rządowych(np. Profil zaufany, Konto pacjenta, mObywatel), jak bezpiecznie kupować w Internecie, obsługi bankowości w Internecie, rozrywki i bezpieczeństwa internetowego oraz wiele, wiele innych.

Prowadzone w ramach:
logo UTW APS
Więcej o tych zajęciach tutaj

kawiarenka słuchacza

w cenie czesnego

Po każdym wykładzie Słuchacze mogą włączyć się do „Kawiarenki słuchacza” i dyskutować z innymi. Jest to forma takiego spotkania online. Dzięki temu pomimo zajęciom online zachowujemy kontakt międzyludzki.

pexels marcus aurelius 6787953 UTW APS

Zajęcia gimnastyczne

w cenie czesnego

Zajęcia prowadzi dyplomowany instruktor z długoletnim doświadczeniem w pracy z seniorami. Wzmocnisz swój kręgosłup oraz mięśnie stabilizujące! Na naszych zajęciach nauczysz się spokojnie oddychać. 

udogodnienia techniczne

wszystkie zajęcia są nagrywane!

w cenie czesnego

Załóżmy że wtedy kiedy odbywa się wykład wypada państwu wizyta u np. lekarza. Nie ma problemu! Wykład nie przepada, następnego dnia jest dostępny na naszej stronie w zakładce “Poprzednie zajęcia” 

Materiały można oglądać przez cały okres trwania semestru przez 24/7! Nie ma żadnych limitów.

nagrane zajecia UTW APS

przypominajka sms

w cenie czesnego

Zapisując się do nas mają państwo gwarancje dostania SMS przed każdymi zajęciami. Biorąc na przykład wykłady, które zawsze odbywają się o 17:00, SMS przychodzi zawsze o 15:00. SMS są automatyczne i inteligentne przez co otrzymujecie w nim państwu od razu temat wykładu.

SMS wykorzystujemy również do przesyłania innych ważnych informacji lub życzeń.

133701365 3885517058125492 2994381197462888215 n removebg preview UTW APS

pomoc techniczna

Jeśli mają państwo choć najmniejszy problem pomożemy! Pomoc prowadzimy telefonicznie. Opinie naszych słuchaczy ją bardzo chwalą!

Korzystamy z dedykowanego systemu przez co po zadzwonieniu do nas nasz konsulat widzi twój profil i np. gdy nie możesz się zalogować może zresetować ci hasło.

Wystarczy zadzwonić pod 12 312 53 28 i wybrać tonowo 3

Hand holding smartphone mobile phone concept hand drawn cartoon art illustration UTW APS

najczęściej zadawane pytania

Wypełnij formularz zapisu na dostępny na tej stronie!

Aby zapisać się na Uniwersytet musisz opłacić czesne w wysokości 100 zł, czesne uprawniają cię do uczestnictwa w wykładach, warsztatach i zajęciach dodatkowych.

Zajęcia językowe są dodatkowo płatne - 200 zł.

Semestr jesienny trwa od października do końca stycznia
Semestr letni trwa od lutego do czerwca.

Zajęcia odbywają się w 100% online na naszym dedykowanym portalu. Nie potrzebujesz instalować żadnych dodatkowych aplikacji! Wszystko odbywa się za pomocą przeglądarki.

Tak! Wszystkie zajęcia są nagrywane i publikowane na stronie do odtworzenia, 48 godzin po zakończeniu transmisji na żywo. Jeśli na zajęciach były jakieś materiały dodatkowe, również otrzymasz do nich dostęp. Będą gotowe do pobrania przy nagraniu wideo!

Oczywiście! Zapraszamy osoby z całego świata oraz Polski.
Nie masz polskiego rachunku bankowego? To nie problem od teraz zapłacisz także kartą płatniczą online!

Wszystko poza zajęciami językowymi! Po opłacie czesnego masz dostęp do wszystkich naszych zajęć. Do tego raz w semestrze udostępniamy nasze archiwum wykładów do oglądnięcia, przez co możesz zobaczyć jeszcze więcej w tej samej cenie!

Zapisy trwają cały rok!

Dlaczego? Wszystkie zajęcia u nas są nagrywane, więc nawet gdy zapisujesz się w połowie semestru wszystko możesz nadrobić.

Na naszej stronie w nagranych zajęciach odnajdziesz przede wszystkim nasze poprzednie wykłady, z twojego semestru oraz z tych poprzednich, do tego warsztaty. Poza podstawowymi rzeczami znajdziesz również zakładkę „Dodatkowe materiały” w której znajdziesz:
zwiedzania różnych miejsc, wykłady z innych Uniwersytetów, filmy edukacyjne, filmy plastyczne oraz malarskie, naukę słówek z angielskiego oraz wiele innych filmów i materiałów dotyczących zdrowia, życia, jedzenia, jogi itp.

Wystarczy laptop lub tablet, nie musi być on nowy! Wymagania do odtwarzania naszych wykładów są minimalne.
Jeśli chcesz uczestniczyć w spotkaniach online potrzebujesz również kamery i mikrofonu.

Tak! Nasza pomoc techniczna działa telefonicznie pod numerem naszej infolinii lub mailowo. Posiadamy licencję na najpopularniejszy i zarazem najbezpieczniejszy program do obsługi zdalnej komputera przez w poważniejszych problemach możemy połączyć się z twoim komputerem i rozwiązać twój problem.
Zachęcamy do przeczytania opinii naszych słuchaczy na stronie „Opinie naszych słuchaczy” to przekonają się państwo że załatwiamy wszystko szybko i profesjonalnie!

*Na początku semestru administrator dyżuruje tak długo jak może aby najszybciej załatwiać państwa problemy, potem jest dostępny od poniedziałku do piątku od godziny 15:00 do godziny 18:30 telefonicznie lub mailowy w pozostałych godzinach.

od marca 2020 roku ze względu na sytuacje epidemiologiczną prowadzimy zajęcia wyłącznie online na specjalnie do tego stworzonym portalu, ze względu na doświadczenie w zajęciach online. nie zdarzają już się nam błędy techniczne! Wszystko robimy profesjonalnie tak aby było bardzo ciekawie. Zachęcamy do zapisu i kontaktu!

Prawda że warto się do nas zapisać? Mamy setki zadowolonych słuchaczy!

Masz pytanie?
zachęcamy do kontaktu z nami pod numer 123 125 328!

OPINIE NASZYCH SŁUCHACZY O NAS

Wykłady super! możliwość powtórki jeżeli nie można uczestniczyć na bieżąco. Kawiarenka internetowa - miłe spotkania. Obsługa techniczna profesjonalna.
Jestem bardzo zadowolna z zajęć oraz obsługi.
Warsztaty zajmujące. Nauczyłam się sztuki origami. Kiedyś tym bawiła się moja córcia z wnusia, teraz ja im mogłam zabłysnąć. Każdy czwartek otrzymywałam przypminajke o wykładzie. Chętnie siadałam przed komputerem,by posłuchać ciekawych rozmów, wykładów. Tematy różnorodne i dobrane. [...]
Logo UTW APS
Regina
Słuchacz
Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa w projekcie UTW. Co tydzień są ciekawe wykłady teraz on line.Jest możliwość posłuchania zarówno w dniu wygłaszania a także w innym dogodnym terminie. Gorąco polecam
organizacja bardzo dobra, ciekawe wykłady, dobra komunikacja.
Jestem studentką UTW Akademii Prądnicki Senior i polecam Wszystkim, ponieważ spełnia moje oczekiwania poprzez interesujące i bardzo ciekawe wykłady a także oferując różne zajęcia jak język obcy, gimnastyka itd. Polecam!
Genialna obsługa, pani Elżbieta to złoty człowiek. Jestem bardzo zadowolona. Natychmiast i profesjonalnie rozwiązywali moje problemy! Powiadomienia SMS to super sprawa.

PRZYKŁADOWY WYKŁAD

Po odtworzeniu wykładu zachęcamy do zaglądnięcia na stronę prowadzącej wykład wytworniawypraw.pl