12 312 53 28   •   [email protected] •  

ZAJĘCIA ONLINE DLA SENIORÓW

Czesne wynoszą tylko 100 zł na semestr!

UTW APS to największa tego typu uczelnia prowadzona w pełni online. Mieszkając w każdym zakątku świata, można zostać naszym słuchaczem.
Wszystkie nasze zajęcia są nagrywane!

Wykłady

w cenie czesnego

Zaczynają się w każdy czwartek o godz. 17.00. Dotyczą wielu bardzo ciekawych dziedzin. Prowadzone są przez wybitnych specjalistów, w tym o międzynarodowej renomie.

Po lewej stronie pokazujemy przykładowy wykład. Na środku jest prezentacja, w prawym górnym rogu widać wykładowcę, a poniżej można zadawać pytania na czacie.

Zajęcia językowe 🇬🇧🇪🇸🇩🇪🇮🇹🇫🇷

dodatkowo płatne

Prowadzone są w małych grupach, dostosowane do tempa przyswajania wiedzy przez naszych Słuchaczy. Przypomnimy tylko rzecz powszechnie znaną, że nauka języka obcego w każdym wieku, a szczególnie dojrzałym jest doskonałym treningiem dla mózgu. 

Zajęcia językowe wakacyjne

Tylko 399 zł za semestr
brak dodatkowych opłat

Nauczycielami są doświadczeni lektorzy i native speakerzy.

Wszystkie nagrania oraz materiały do nauki są dostępne dla Słuchaczy przez cały semestr.

By uczyć się u nas języka obcego, nie trzeba być Słuchaczem UTW APS.

Język angielski

Zajęcia są prowadzone na poziomach: początkujący, podstawowy, średnio-zaawansowany oraz zaawansowany.

Ewelina
Odpowiada za zajęcia na poziomie:
początkującym

Stanisław
Odpowiada za zajęcia na poziomie:
podstawowym oraz średnio-zaawansowanym

Agnieszka
Odpowiada za zajęcia na poziomie:
zaawansowanym

Język angielski daje możliwość porozumiewania się w każdym zakątku świata. Warto się go uczyć w każdym wieku, tym bardziej że jest to język o wiele łatwiejszy na przykład od naszego ojczystego języka. Wiele zapożyczeń we współczesnym języku polskim również pochodzi od niego.

DLACZEGO NASZE ZAJĘCIA?

Wiele poziomów zaawansowania

Poziom początkujący - w 100% od podstaw, dla osób nie mających wcześniej kontaktu z danym językiem.
Poziom podstawowy - dla osób mających wcześniej mały kontakt z danym językiem.
Poziom średnio-zaawansowany - dla osób mających wcześniej większy kontakt z danym językiem.
Poziom zaawansowany - dla osób mających większe doświadczenie z danym językiem. Jest to specjalna grupa dla osób, które uczestniczą w naszych zajęciach już dłuższy czas lub uczyły się wcześniej tego języka.

Testy poziomujące do języka angielskiego

Po wysłaniu formularza zapisu otrzymasz w mailu link do testu poziomującego, aby potwierdzić czy wybrany przez Ciebie poziom jest dla Ciebie odpowiedni. Nie dotyczy to grupy dla początkujących, jest ona tylko dla osób nie mających wcześniej kontaktu z językiem.

JĘZYK HISZPAŃSKI

dla początkujących i średnio-zaawansowanych

Lekcje prowadzi lektorka, urodzona w Polsce, ale od lat mieszkająca, ucząca się i pracująca najpierw w Hiszpanii, potem w Meksyku.
Język hiszpański to dziś, poza angielskim, najpopularniejszy język świata. Posługuje się nim półtora miliarda ludzi, czyli więcej niż chińskim. Używany jest na kilku kontynentach.
Uchodzi za jeden z najłatwiejszych do nauczenia się. Wszystko wskazuje na to, że zainteresowanie tym językiem będzie jeszcze bardziej rosło.

JĘZYK włoski

dla początkujących i średnio-zaawansowanych

Jest językiem urzędowym we Włoszech, Watykanie, Szwajcarii i San Marino. Uchodzi za łatwy do nauczenia się. Jest piękny, melodyjny. Najlepiej dowodzi tego fakt, że prawie wszystkie słynne opery świata wykonywane są właśnie w tym języku. Włochy są najbogatszym w zabytki krajem świata. Gdy zwiedzamy go, znajomość języka pozwala znacznie lepiej poznać nam ten fascynujący kraj. To też język „ojców” literatury europejskiej: Dantego, Petrarki, Boccaccia.

JĘZYK Niemiecki

dla początkujących i średnio-zaawansowanych

To jeden z najważniejszych języków świata. Znając go, możemy się porozumieć z ponad 100 milionami obywateli Europy.
Pisali w nim m.in. Goethe, Schiller, Thomas Mann czy Celan.
Nie uchodzi za język łatwy, ale gdy uczymy się go systematycznie, dostrzegamy jego piękno i logiczne reguły gramatyczne.
W naszym UTW APS lektor uczy tak, że burzy mit języka niemieckiego jako trudnego.

JĘZYK francuski

dla początkujących i średnio-zaawansowanych

Język francuski znany jest nie tylko we Francji, ale na całym świecie! Posługuje się nim ponad 260 milionów ludzi na świecie. Francuski łatwo jest opanować w stopniu komunikacyjnym. Już po kilku lekcjach będziesz mógł przedstawić się i opowiedzieć o sobie w tym języku. Czy wiesz, że… takie słowa i wyrażenia jak krawat, sekret, konfitury, garaż, to przykłady zaledwie kilku z prawie 6 tys. polskich zapożyczeń z języka francuskiego.

Warsztaty

w cenie czesnego

Wszystkie są wyjątkowym wydarzeniem w naszym UTW. 

Organizowane są w środy, zwykle dwa razy w miesiącu.

Słuchacze mają włączone kamery i mikrofony, by czynnie uczestniczyć w zajęciach, dyskutując, zadając pytania itp. 

Tematyka jest różnorodna. Można na przykład wziąć udział w szkoleniu z obsługi komputera czy smartfona. Dużą popularnością cieszą się warsztaty artystyczne, np. z origami, florystyczne, czy też dotyczące szeroko pojętego zdrowia.

Po prawej stronie pokazujemy, jak wyglądały warsztaty origami.

Zrzut ekranu 2021 11 4 o 15.33.51 censored - Uniwersytet Trzeciego Wieku Online

Zajęcia komputerowe

w cenie czesnego

pexels oleg magni 2058128 - Uniwersytet Trzeciego Wieku Online

Umiejętność obsługi komputera  w dzisiejszych czasach jest niezbędna dla każdego, dlatego w naszym UTW oferujemy zajęcia komputerowe.  Nauczymy Cię między innymi, jak: 

  • założyć Profil zaufany,  Konto pacjenta, aplikację mObywatel i inne potrzebne do codziennego funkcjonowania,
  • obsługiwać internetowe konto bankowe,
  • bezpiecznie kupować w internecie,
  • zamawiać różne usługi, np. wizytę u lekarza, 
  • korzystać z szerokiej oferty kulturalnej, m.in. z koncertów online transmitowanych z sal koncertowych na całym świecie. 

Więcej o tych zajęciach tutaj

kawiarenka słuchacza

w cenie czesnego

W naszym uniwersytecie oferujemy spotkania online w „Kawiarence słuchacza”. Po czwartkowych wykładach każdy ze słuchaczy może podyskutować z innymi i wymienić się uwagami, spostrzeżeniami, wnioskami na ich temat. Mamy nadzieję, że dzięki tej formie między Państwem nawiążą się bliższe relacje i przyjaźnie.

pexels marcus aurelius 6787953 - Uniwersytet Trzeciego Wieku Online

Zajęcia gimnastyczne

w cenie czesnego i dodatkowo płatna

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak niezwykle ważne dla seniorów są odpowiednio dobrane ćwiczenia gimnastyczne. W naszym UTW APS proponujemy zajęcia gimnastyczne z dyplomowaną rehabilitantką i instruktorką pilates, mającą duże doświadczenie w pracy z ludźmi dojrzałymi.
Razem z nią będą Państwo mogli zadbać o swój kręgosłup, stawy oraz nauczyć się, jak prawidłowo oddychać i umiejętnie rozluźniać swoje ciało. Przekonają się również Państwo, jak doskonałym lekarstwem jest ruch dostosowany do wieku i możliwości każdego człowieka.
Dokładnie o tym, jak będą przebiegały zajęcia, można dowiedzieć się z filmu, który zamieszczamy obok.

Proponujemy zajęcia gimnastyczne w dwóch wersjach:

  1. Odpłatnie – online z udziałem bezpośrednim instruktorki z włączonymi kamerami.
  2. W ramach czesnego – każdy uczestnik ćwiczy samodzielnie z instruktorem zgodnie z wybranym nagraniem zamieszczonym na stronie UTW APS.pl w zakładce „Gimnastyka”.

udogodnienia techniczne

nie musisz instalować żadnych aplikacji!

wszystko odbywa się za pomocą przeglądarki

Wystarczy laptop lub tablet

Wymagania do odtwarzania zajęć są minimalne

wszystko jest bardzo łatwe w obsłudze!

W razie problemów służymy pomocą techniczną!

wszystkie zajęcia są nagrywane!

bez dodatkowych opłat

Jeśli w czasie trwania wykładu lub warsztatów Państwo nie będą mogli wziąć w nich udziału, to nic straconego, ponieważ wszystkie zajęcia są nagrywane. Najczęściej już następnego dnia w zakładce „Poprzednie zajęcia” wszystkie materiały będą dostępne. Można z nich korzystać w dowolnym czasie do końca semestru. Nie ma żadnych żadnych ograniczeń. Każdy materiał można wielokrotnie odtwarzać. 

nagrane zajecia - Uniwersytet Trzeciego Wieku Online

przypominajka sms

bez dodatkowych opłat

Zapisując się na nasze zajęcia, mają Państwo gwarancję otrzymywania informacji za pomocą SMS-ów. Tą drogą przypominamy o wykładach, warsztatach i innych ważnych wydarzeniach zawsze z dwugodzinnym wyprzedzeniem. Jeśli na przykład wykład odbywa się o godz.17.00, to już o 15.00 otrzymają Państwo powiadomienie. W SMS-ie będzie również informacja o tematyce wykładu. Przed każdymi zajęciami językowymi również wyślemy SMS z przypomnieniem!

Zdjęcie przedstawiające telefon z przykładowym SMSem

pomoc techniczna

Jeśli będą mieli Państwo jakikolwiek problem techniczny, pomożemy. Odbywa się to telefonicznie. Nasi dotychczasowi słuchacze bardzo chwalą to udogodnienie.
Korzystamy z dedykowanego systemu. Gdy ktoś do nas zadzwoni, widzimy jego profil i jeśli na przykład nie może się zalogować, pomagamy zresetować hasło.

W takiej sytuacji należy zadzwonić pod nr 12 312 53 28 i wybrać tonowo 3.

Hand holding smartphone mobile phone concept hand drawn cartoon art illustration - Uniwersytet Trzeciego Wieku Online

najczęściej zadawane pytania

Wypełnij formularz zapisu na dostępny na tej stronie!

Czesne za semestr wynosi 100 zł. Za tę kwotę masz prawo uczestniczyć w wykładach, warsztatach, zajęciach dodatkowych, uzyskiwać pomoc techniczną, brać udział w dyskusjach w ramach Kawiarenki słuchacza.

Jedynie nauka języków obcych jest dodatkowo płatna i wynosi dla Słuchaczy UTW APS – 299 zł a dla osób chcących uczestniczyć tylko w zajęciach językowych – 349 zł

Możesz opłacić przelewem zwykłym, przekazem pocztowym oraz online za pomocą karty płatniczej, BLIKiem oraz szybkim przelewem ze wszystkich banków w Polsce.

Jeśli nie masz polskiego rachunku bankowego, możesz zapłacić bez dodatkowych opłat kartą online.

Semestr jesienny trwa od października do końca stycznia, a letni - od lutego do początku czerwca.

Zajęcia prowadzone są wyłącznie online na naszym dedykowanym portalu.

Ważne: Nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji. Łączysz się z nami za pomocą przeglądarki.

Tak, wszystkie zajęcia są nagrywane i publikowane do odtworzenia na stronie UTW, najpóźniej 72 godziny po zakończeniu transmisji na żywo. Jeśli na zajęciach były materiały dodatkowe, również otrzymasz do nich dostęp. Będą gotowe do pobrania przy nagraniu wideo.

W cenie czesnego zawarte są wszystkie usługi, oprócz nauki języków obcych. Dodatkowo raz w semestrze udostępniamy nasze archiwum wykładów. Dzięki temu możesz zobaczyć jeszcze więcej w tej samej cenie.

Zapisy trwają cały rok. Ponieważ wszystkie zajęcia są nagrywane, możesz dołączyć do nas w dowolnym czasie.

Na stronie UTW APS znaleźć można nasześ poprzednie wykłady, warsztaty i inne materiały, zarówno z poprzednich semestrów, jak i z aktualnego. 

Poza głównymi materiałami w zakładce „Dodatkowe materiały” znajdziesz m.in.: propozycje wycieczek, wykłady z innych uniwersytetów, filmy edukacyjne, filmy dotyczące szeroko pojętej sztuki. Oferujemy też nagrania ze słówkami z języka angielskiego oraz wiele filmów poświęconych zdrowiu.

Wystarczy laptop lub tablet z przeglądarką Google Chrome. Wymagania techniczne do logowania się i odtwarzania zajęć są minimalne.

Niezbędne jest jednak posiadanie kamery i mikrofonu podczas zajęć językowych i w czasie uczestnictwa w Kawiarence słuchacza.

Tak. Pomoc techniczna dla słuchaczy UTW polega na połączeniu telefonicznym z naszą infolinią. Można też kontaktować się mailowo. Posiadamy licencję na najpopularniejszy i zarazem najbezpieczniejszy program do zdalnej obsługi komputera. W razie poważniejszych kłopotów łączymy się z Twoim komputerem  i  rozwiązujemy problem. Zachęcamy do przeczytania opinii naszych słuchaczy na stronie „Opinie naszych słuchaczy”. Przekonają się wówczas Państwo, że potrafimy rozwiązać problemy szybko i profesjonalnie.

*Na początku semestru administrator dyżuruje tak długo, ile potrzeba, by rozwiązać Państwa problemy. Później jest dostępny od ponIedziałku do piątku telefonicznie od godz. 15.00 do 18.30 lub mailowo w pozostałym czasie.

Od marca 2020 r. prowadzimy zajęcia wyłącznie online na specjalnie do tego stworzonym portalu. Mamy już bardzo duże doświadczenie, więc nie zdarzają się nam błędy techniczne. Wszystko robimy profesjonalnie, ciekawie.
Zachęcamy do zapisów i kontaktu.

Niniejszy cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66.1 Kodeksu cywilnego.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Państwa do udziału w naszych zajęciach.

Setki zadowolonych słuchaczy najlepiej świadczą o tym, że warto.

Masz pytanie?
Zadzwoń do nas pod numer 12 312 53 28

OPINIE NASZYCH SŁUCHACZY O NAS

Wykłady super! możliwość powtórki jeżeli nie można uczestniczyć na bieżąco. Kawiarenka internetowa - miłe spotkania. Obsługa techniczna profesjonalna.
avatar gen116a618d264828083c35a256dc41a37f - Uniwersytet Trzeciego Wieku Online
Maria
Słuchacz
Jestem bardzo zadowolna z zajęć oraz obsługi.
avatar gen116b46d80e2d071fe9ee0cf1a9c81626 - Uniwersytet Trzeciego Wieku Online
Magdalena
Słuchacz
Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa w projekcie UTW. Co tydzień są ciekawe wykłady teraz on line.Jest możliwość posłuchania zarówno w dniu wygłaszania a także w innym dogodnym terminie. Gorąco polecam
avatar gen35f7f295726f68f4fa3d8949a3c5236a e1684663501714 - Uniwersytet Trzeciego Wieku Online
Halina
Słuchacz
organizacja bardzo dobra, ciekawe wykłady, dobra komunikacja.
pexels anna shvets 5257313 - Uniwersytet Trzeciego Wieku Online
Elżbieta
Słuchacz
Genialna obsługa, pani Elżbieta to złoty człowiek. Jestem bardzo zadowolona. Natychmiast i profesjonalnie rozwiązywali moje problemy! Powiadomienia SMS to super sprawa.
avatar gen1140208cc499588a881da0708a97c045 - Uniwersytet Trzeciego Wieku Online
Maria
Słuchacz
Jestem studentką UTW Akademii Prądnicki Senior i polecam Wszystkim, ponieważ spełnia moje oczekiwania poprzez interesujące i bardzo ciekawe wykłady a także oferując różne zajęcia jak język obcy, gimnastyka itd. Polecam!
avatar gened5b501e3608f2400c5b097aeb598f0e - Uniwersytet Trzeciego Wieku Online
Ula
Słuchacz
0
Przez wszystkie lata naszej działalności mieliśmy ponad tylu Słuchaczy!

PRZYKŁADOWY WYKŁAD

Po odtworzeniu wykładu zachęcamy do zaglądnięcia na stronę prowadzącej wykład wytworniawypraw.pl