12 312 53 28   •   [email protected] •  

Logo UTW APS - Uniwersytet Trzeciego Wieku Online

Dlaczego warto uczyć się języków obcych w starszym wieku?

Wielu seniorów uważa, że emerytura to zbyt późny moment na naukę języka obcego. Nic bardziej mylnego! Udowodniono, że seniorzy równie szybko przyswajają języki obce jak nastolatki. Ponadto, nauka języków obcych to najlepszy trening umysłu, a także stanowi świetną profilaktykę demencji. Dlatego też zainteresowanie nauką języków obcych wśród seniorów jest coraz większe. Na naukę jakiego języka się zdecydować? Który język obcy jest najbardziej przydatny? O tym przeczytasz na stronach UTW APS

Jakich języków warto się uczyć?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jedną z nich będą osobiste upodobania. Jeżeli słuchanie piosenek po hiszpańsku sprawia Ci przyjemność, to warto rozpocząć naukę tego języka.
Kolejną kwestią są już posiadane umiejętności, takie jak znajomość innych języków z danej grupy językowej. Co to oznacza? Jeżeli znamy język francuski, to znacznie łatwiej będzie nam nauczyć się włoskiego. Z kolei, jeżeli kiedyś uczyliśmy się niemieckiego, nauka angielskiego stanie się dużo łatwiejsza. Nie należy przy tym zapominać, że podstawą skutecznej nauki języka obcego jest motywacja – jeżeli chcemy się czegoś nauczyć, dużo łatwiej odnieść sukces, zwłaszcza korzystając z kursów języków obcych oferowanych przez UTW APS:
– język angielski,
– język niemiecki,
– język hiszpański,
– język włoski,
– język francuski.

Czy można nauczyć się angielskiego na emeryturze?

Angielski jest językiem, którym posługuje się średnio co czwarty mieszkaniec Ziemi. Zatem znajomość tego języka umożliwi nam komunikację z ludźmi z całego świata. Ponadto, jest to język, w którym tworzona jest znakomita większość prac naukowych, książek czy filmów, a także muzyki. Dlatego znajomość języka angielskiego umożliwia nie tylko na swobodne podróżowanie po całym świecie, ale także łatwy odbiór nauki i kultury.

Czy nauka języka niemieckiego jest dobrym wyborem dla mnie?

Język niemiecki w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością, obecnie na co dzień używa go ponad 130 milionów osób. Nauka tego języka to świetna propozycja dla osób, które posługują się językiem angielskim, ponieważ oba języki należą do grupy języków germańskich, zatem są do siebie zbliżone. Znajomość tego języka ułatwi nam nie tylko podróże do naszych zachodnich sąsiadów czy w Alpy, ale także wakacje w krajach śródziemnomorskich.

Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego?

Język hiszpański jest używany nie tylko przez mieszkańców południowoeuropejskiego kraju, posługuje się nim bowiem większość mieszkańców Ameryki Południowej i Środkowej. Znajomość hiszpańskiego pozwoli na swobodne podróżowanie po wielu krajach. Ponadto, język ten jest melodyjny, ma także stosunkowo nieskomplikowaną gramatykę. Co więcej, Polakom prawidłowa wymowa w tym języku przychodzi niezwykle łatwo.

Jak nauczyć się włoskiego będąc seniorem?

Włoski i hiszpański to języki blisko spokrewnione, należące do grupy języków romańskich. Ta grupa językowa ma dużo wspólnego z łaciną. Mowa Dantego jest również bardzo dźwięczna i melodyjna, co znacznie ułatwia naukę. Dodatkowo, włoski, podobnie jak hiszpański, jest językiem o prostej gramatyce i wymowie. Z tej przyczyny coraz więcej osób decyduje się na naukę języka włoskiego.

Czy języka francuskiego można się nauczyć w starszym wieku?

Francja to ojczyzna wykwintnej kuchni, mody i sztuki. Znajomość języka francuskiego pozwoli na okrycie tych elementów kultury. Ponadto, Francja jest jednym z najczęściej odwiedzanych krajów na świecie, znanym z pięknej natury (Alpy, wybrzeże), ale również unikalnych zabytków i wspaniałej architektury.

Jak najlepiej nauczyć się języków obcych?

Naukę języków obcych najlepiej rozpocząć w grupie rówieśników, pod okiem doświadczonych lektorów. UTW APS oferuje naukę języków obcych podczas zajęć online, dzięki czemu możliwa jest nauka w przyjaznej atmosferze, pod okiem specjalistów. Dodatkowo, formuła nauki zdalnej pozwala na dostęp do modułów kursu w każdej chwili i z każdego miejsca, co umożliwia powrót do materiału.

Inni czytali również

Udostępnij

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.
Twój formularz został wysłany, sprawdź swój adres email aby potwierdzić!

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.