12 312 53 28   •   [email protected] •  

Logo UTW APS - Uniwersytet Trzeciego Wieku Online

Seniorzy jako źródło mądrości i doświadczenia – rozmowa z uczestnikiem UTW APS

Seniorzy, będący świadkami wielu zmian historycznych i życiowych przełomów, niosą ze sobą bezcenną mądrość i doświadczenie. W Uniwersytecie Trzeciego Wieku APS spotykamy się z niezwykłymi osobowościami, które inspirują i przekazują swoją wiedzę młodszym pokoleniom. Jedną z takich osób jest Pan Jan, aktywny uczestnik UTW APS, z którym mieliśmy przyjemność porozmawiać.

Rozmowa z Panem Janem

Redaktor: Dzień dobry, Panie Janie. Jakie czynniki zainspirowały Pana do dołączenia do UTW APS?

Pan Jan: Witam serdecznie. Moja decyzja o dołączeniu do UTW APS była podyktowana chęcią dalszego rozwoju i dzielenia się moim doświadczeniem. Chciałem pokazać, że seniorzy nadal mogą być aktywni i wpływać na otaczający ich świat.

Redaktor: Jakie korzyści, według Pana, płyną z uczestnictwa w programach UTW dla seniorów?

Pan Jan: Udział w UTW APS to przede wszystkim możliwość ciągłego uczenia się i rozwijania swoich pasji. Jest to również okazja do spotkań z ciekawymi ludźmi i wymiany doświadczeń, co jest niezwykle ważne w każdym wieku.

Redaktor: Czy mógłby Pan podzielić się jakąś osobistą historią, która szczególnie wpłynęła na Pana życie?

Pan Jan: Oczywiście. Przez wiele lat pracowałem jako nauczyciel, co pozwoliło mi zrozumieć wartość przekazywania wiedzy. Teraz, będąc na emeryturze, nadal czuję potrzebę uczenia i dzielenia się moim doświadczeniem, co UTW APS umożliwia.

Redaktor: Jakie zajęcia w UTW APS są dla Pana najbardziej wartościowe?

Pan Jan: Bardzo interesują mnie zajęcia z nowych technologii oraz historia. To niezwykłe, jak wiele można się nauczyć, nawet będąc w starszym wieku. Każde zajęcia to nowe doświadczenie i okazja do rozwijania siebie.

Doświadczenie jako klucz do zrozumienia przeszłości i teraźniejszości

Pan Jan, jak wielu innych seniorów w UTW APS, pokazuje, jak ważna jest przeszłość dla zrozumienia teraźniejszości. Jego doświadczenia stanowią most łączący pokolenia, umożliwiając młodszym lepsze zrozumienie świata, w którym żyją.

Podsumowanie

Historia Pana Jana jest tylko jednym z wielu przykładów, jak seniorzy wnoszą wartość do naszego społeczeństwa. W UTW APS staramy się tworzyć środowisko, które pozwala na takie wymiany i uczy szacunku dla doświadczenia, jakie niosą ze sobą osoby starsze. To dzięki nim możemy lepiej zrozumieć, dokąd zmierzamy jako społeczeństwo i co możemy zrobić, aby nasza przyszłość była jeszcze jaśniejsza.

Inni czytali również

Udostępnij

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.
Twój formularz został wysłany, sprawdź swój adres email aby potwierdzić!

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.