12 312 53 28   •   [email protected] •  

Logo UTW APS - Uniwersytet Trzeciego Wieku Online

Polska – kraj pełen piękna i historii. Co warto zwiedzić?

Polska to kraj bogaty w historię, kulturę oraz piękne krajobrazy. Dla seniorów, którzy chcą poznać nie tylko świat, ale również piękno swojego kraju, przygotowaliśmy przewodnik po najciekawszych miejscach, które warto zobaczyć w Polsce.

Interesując Cię kierunki zagraniczne? Zachęcamy do przeczytania tego artykuły!

Kraków – zabytkowe miasto pełne kultury i historii

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, pełne zabytków, które zachwycają turystów z całego świata. Warto tu zobaczyć m.in. Wawel – zamek królewski, Sukiennice czy Rynek Główny. Miasto to słynie również z pięknych kościołów, w tym katedry na Wawelu oraz kościoła Mariackiego, gdzie znajduje się słynny hejnał.

W Krakowie mieści się również nasza siedziba!

Gdańsk – miasto z historią i tradycją

Gdańsk to jedno z najpiękniejszych miast nadmorskich w Polsce. Znajduje się tu wiele zabytków i atrakcji turystycznych, takich jak m.in. długi i piękny deptak Długie Pobrzeże, Fontanna Neptuna, Katedra Oliwska czy słynne Muzeum II Wojny Światowej.

Wrocław – zabytkowe miasto z setkami mostów i fontann

Wrocław to miasto pełne zabytków, pięknych mostów i fontann. Znajduje się tu m.in. słynny rynek oraz piękne zabytki, takie jak katedra św. Jana Chrzciciela czy pałac królewski.

Tatry – najpiękniejsze polskie góry

Tatry to najpiękniejsze polskie góry, które przyciągają turystów z całego świata. Są to góry o unikalnym charakterze, gdzie znajdziemy wiele atrakcji, takich jak m.in. Morskie Oko, Czarny Staw czy Kasprowy Wierch.

Malbork – zamek krzyżacki

Malbork to miasto, w którym znajduje się słynny zamek krzyżacki, który w 1997 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zamek ten jest jednym z największych zamków średniowiecznych w Europie.

Zakopane – zimowa stolica Polski

Zakopane to zimowa stolica Polski, która przyciąga turystów z całego kraju. Znajduje się tu wiele atrakci pięknych miejsc, takich jak m.in. Gubałówka, Kasprowy Wierch czy Krupówki. Miasto to słynie również z pięknej architektury, w tym stylu zakopiańskim oraz pięknych drewnianych kościołów.

Warszawa – stolica pełna kontrastów

Warszawa to miasto pełne kontrastów – ze starymi zabytkami i nowoczesnymi budynkami, ze skwerami i parkami oraz z licznymi muzeami i galeriami sztuki. Warto zobaczyć tu m.in. Stare Miasto, Pałac Kultury i Nauki czy Łazienki Królewskie.

Białowieża – najstarszy polski park narodowy

Białowieża to jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Polsce. Słynie z unikalnej fauny i flory, a przede wszystkim z mieszkańców – żubrów. To najstarszy polski park narodowy, który warto odwiedzić ze względu na swoje niepowtarzalne piękno.

Mazury – kraina tysiąca jezior

Mazury to kraina tysiąca jezior, która zachwyca turystów swoim pięknem i malowniczością. Warto tu zobaczyć m.in. Jezioro Śniardwy – największe jezioro Polski oraz Wielką Puszczę Piską.

W Polsce jest wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. To tylko niektóre z nich, ale każde z tych miejsc skrywa w sobie piękno i historię. Dlatego zachęcamy seniorów, aby odkryli uroki swojego kraju i zobaczyli, co nasz kraj ma do zaoferowania.

Warto również pamiętać o bezpieczeństwie podczas podróży. Przed wyjazdem warto zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, takimi jak dbanie o dokumenty, niepozostawianie rzeczy wartościowych bez opieki, korzystanie z legalnych taksówek i unikanie podejrzanych miejsc. Warto również poinformować rodzinę lub bliskich o swoim planowanym wyjeździe i pozostawić im swoje dane kontaktowe. Więcej o tym jak zaplanować podróż przeczytasz tutaj.

Podsumowując, Polska to piękny kraj, który warto poznać i zwiedzić. W każdym regionie kraju znajdziemy coś ciekawego i wartego uwagi. Dlatego zachęcamy seniorów, aby nie rezygnowali z podróży i zwiedzania.

Inni czytali również

Udostępnij

Nie udało się zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.
Twój formularz został wysłany, sprawdź swój adres email aby potwierdzić!

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.